DOMYRIO - montované domy, Moderní technologie

Moderní technologie

Energeticky úsporné domy, nízkoenergetické domy, pasivní domy, domy s téměř nulovou spotřebou energie – to jsou technické charakteristiky, které přichází v úvahu při volbě, jaký dům stavět. Při rozhodování je nutné zvážit mnoho faktorů i technických a finančních variant.

Vytápění

Dřevostavby Domyrio je možné podle vašeho přání vybavit těmi nejmodernějšími systémy vytápění. Záleží pouze na vaší volbě a finančních možnostech.

Moderní plynové kotle, tepelná čerpadla –trend dnešní doby, podlahové elektrické folie a rohože, větrací systémy s rekuperací a další. Samozřejmostí je možnost podpory solárními panely, fotovoltaickými systémy a různými druhy akumulace, které vyrovnávají denní spotřebu topné energie. Zvolit si některý z obnovitelných zdrojů energie, například tepelné čerpadlo, je nesmírně praktické. Mimo jiné i díky tomu, že čerpadla vybraných značek umí nejen topit, ale v létě mohou interiér i ochlazovat, což je v posledních letech čím dál žádanější.

Díky konstrukci obvodového a střešního pláště, která je vytvořena v souladu s dnešními technickými požadavky na obálku budovy a v souladu s cíleně projektovaným systémem vytápění, a díky vhodné volbě velikosti a prosklení oken je možné splnit požadavky pro získání průkazu energetické náročnosti budov (PENB) pro vaši stavbu.


Větrací systémy s rekuperací

Správné větrání je základem pro zdravé a komfortní vnitřní klima. Toho lze dosáhnout za pomoci optimálně navrženého a kvalitně provedeného systému řízeného větrání s rekuperací.

Systémy komfortního větrání představují řešení pro optimální výměnu vzduchu, která je řízena automaticky dle individuálních požadavků. Vzájemně dokonale sladěné součásti systému přivádí nepřetržitě do interiéru čerstvý, čistý vzduch a odvádí ten vydýchaný, spotřebovaný. Díky vysoce účinné rekuperaci tepla (až 95 %) lze dosáhnout významné úspory nákladů na vytápění a s volitelným entalpickým výměníkem tepla je možná také rekuperace vlhkosti (až 65 %).


Inteligenti domy

Inteligentní domy

Inteligentní budova je především koncepce. Zatímco jednotlivé výrobky a technologie bývají rychle překonány modernějšími, koncepce vycházející z trvalých potřeb uživatelů se nemění. Na realizaci „inteligentní budovy“ se proto musí v tomto duchu podílet všichni účastníci –architekt, inženýři projekčního týmu i budoucí uživatel, a to již od samého počátku projektu.

Už při návrhu domu je potřeba se rozhodnout, zda bude součástí stavby i inteligentní řízení jeho technologií. Jedná se o řízení spotřeby energie (hlavně u vytápění a jeho regulace), elektrických spotřebičů, osvětlení, ovládání stínění oken (rolety, žaluzie), ovládání garážových vrat apod.


Zabezpečení objektu

Investice do bezpečnostních systémů nemusí nutně znamenat vysokou finanční zátěž. Pokud k výběru a instalaci EZS přizvete odborníky, máte navíc možnost využít řadu slev u pojišťoven.

Jedná se hlavně o alarmy reagující na otevření dveří, tříštění skla, teplotní změny, přítomnost kouře či únik plynu a v neposlední řadě i o detekci úniků vody.

Čidlo odešle hlášku o detekci do ústředny, která rozhodne o vyvolání poplachu ve formě spuštění alarmu, odeslání SMS na mobilní telefon nebo například zaktivování výjezdové skupiny. Alarmy jsou součástí poplachového zabezpečovacího a tísňového systému (PZTS) neboli elektronických zabezpečovacích systémů i elektronické požární signalizace.


Kamerové systémy

Moderní kamerové systémy mohou sloužit jak ke sledování vybraných oblastí, tak jako poplašné systémy. Záznam je možné sledovat živě nebo archivovat pro pozdější využití.

Odborná instalace bezpečnostních systémů vám přináší řadu výhod.

Spoléhat na nákup a montáž bezpečnostních systémů svépomocí, popř. dodatečnou montáž, není úplně praktické ani strategické. Může se stát, že vyberete systém, který nebude optimální nebo nebude instalován správně. Využitím odborné montáže získáte mnohé výhody:

  • Odborné poradenství už při návrhu bezpečnostního systému.
  • Garanci kvality dodaných systémů (bezpečnostní systémy musí splňovat normu ČSN EN 50131-1, případně i ČTÚ VO-R/10/06.2009-9).
  • Jednodušší jednání s pojišťovnami v souvislosti s nutným zabezpečením objektu vzhledem k pojistným smlouvám.
  • Pokud dojde k pojistné události a bezpečnostní systém není profesionálně nainstalovaný, může dojít ke krácení pojistného plnění.
  • Odborná firma zajistí potřebný servis i revize zařízení.


We are at your
disposal

WHERE TO FIND US

DOMYRIO s.r.o.
třída Hrdinů 1288/55,
795 01 Rýmařov
MAP

Manufactory
DOMYRIO s.r.o.
třída Hrdinů 1288/55,
795 01 Rýmařov
MAP

MAKE AN APPOINTMENT

GET IN TOUCH WITH US

+420 604 255 555
info@domyrio.cz

All contacts

Contact
us