city 121 camera02

Dřevostavby na klíč zažívají boom

V dřevěných domech a roubenkách bydlí lidé od nepaměti. Dřevo jako stavební materiál totiž nabízí skvělé užitné a obytné vlastnosti. Oe jednoduše opracovatelné, ekologické a obnovitelné. Dnešní dřevostavby, nízkoenergetické domy nebo chcete-li pasivní domy ovšem oproti svým předchůdcům ušly pořádný kus cesty. Plánujete-li pořízení nového domova, dům na klíč ze dřeva je tou správnou volbou. A nezáleží na tom, zda jde o bungalov či patrový rodinný dům.

Dřevostavby u nás v číslech

Ne nadarmo je bydlení v dřevostavbách tak populární v Americe, v Kanadě, Skandinávii. v Německu, v Rakousku či jinde v Evropě. I u nás trh s dřevostavbami zažívá každým rokem nárůst. Svědčí o tom čísla Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). V roce 2020 se výstavba dřevostaveb opět zvýšila – postavilo se 0 87 rodinných domů ze dřeva víc než v předešlém období. Celkem bylo v roce 2020 postaveno takřka 3 000 dřevostaveb. Dřevostavby se v roce 2020 stavěly téměř v 16 % výstavby rodinných domů. což znamená, že každý 6. dům byl konstruován jako dřevostavba. Dřevo je zkrátka materiál budoucnosti.

Tři hlavní důvody, proč má smysl vsadit si na dřevo:

1. NOVÝ DŮM NA KLÍČ DO 7 TÝDNŮ

Hlavní výhodou dřevostavby je rychlá a přesná výstavba. Značná část výroby totiž probíhá formou prefabrikace. Špičkové obráběcí stroje vám vymodelují nový dům během 3 až 5 dnů. Hrubá stavba na pozemku trvá 7 až 10 dní, zkušení dřevostavbaři domek na místě sestaví během týdne.

Dřevostavba na klíč, včetně interiérů je od společnosti DOMYRIO hotová za 4 až 7 týdnů. To, že se dům vyrábí v závodě za pomoci na milimetr přesných strojů a počítačů, eliminuje lidskou chybovost a nemusíte se ani obávat dalších vícenákladů, které často při zděné stavbě na klíč vznikají. Při výrobě také nejste limitování počasím, takže váš vysněný dům můžete začít kdykoliv. Je jedno, jestli venku vládnou mrazy nebo pálí slunce.

Podívejte se, jak funguje technologie robotické výroby stěn včetně přesného plnění izolačních materiálů.

2. DŘEVOSTAVBA ŠETŘÍ PENÍZE ZA ENERGIE

Plusové body získávají dřevostavby pro své dobré tepelné vlastnosti, jsou udržitelné a ohleduplné k životnímu prostředí. Domov je energeticky úsporný a spotřeba může být pokryta jen z obnovitelných zdrojů.

Dřevo je totiž lehké, pevné, pružné a prodyšné, a přitom výborné tepelně izoluje. V domě vytváří specifické, příjemné klima, kde se vám bude královsky žít. Splňuje také nároky na nízkoenergetické nebo pasivní domy, jejichž náklady na vytápění mohou být až 0 90 % nižší než u tradičních zděných domů.

3. ZDRAVÉ A EKOLOGICKÉ BYDLENÍ

Dřevostavby jsou šetrné k životnímu prostředí. Dřevo má velmi malé emise při téžbé, zpracování a díky své malé hmotnosti oproti klasickým materiálům i při přepravě. Na zpracování dřeva je zapotřebí 3 až 5krát méně energie než na jakýkoliv jiný materiál.

Při stavbě vytváří méně stavebního odpadu, jehož likvidace není finančně náročná. Díky všem těmto aspektům, můžeme dřevostavby považovat za udržitelné stavby, které šetří naši planetu, ale i vaši peněženku.