DOMYRIO - montované domy,

Naše dřevo z Jeseníků

Ten nejlepší konstrukční materiál pro vaše budoucí bydlení.

SMRK je se svým, přibližně 44% zastoupením v českých lesích naší nejrozšířenější dřevinou, a to z několika důvodů. Smrk je původem ze severních, studených území Evropy, Sibiře a Severní Ameriky, u nás se mu proto daří hlavně na horských svazích Jeseníků, Beskyd a ostatních pohoří. Naši předkové ho však jako dřevinu se skvělými technickými a technologickými vlastnostmi vysazovali ve stále nižších polohách, a tak se dostal i do nejnižších oblastí.

Pro jeho skvělé vlastnosti bylo využití smrku odpradávna velmi široké. Smrk se vyznačuje poměrně rychlým růstem, vytváří přímé, dlouhé kmeny, které dosahují v mýtní zralosti až čtyřiceti metrů výšky a jsou proto ideální na výrobu jakéhokoli řeziva nebo trámů. Jeho dřevo je nažloutlé barvy, bez jádra, s výraznými letokruhy. Dřevo je pružné, pevné, lehce opracovatelné a po vysušení i relativně lehké.

Smrk je ideální surovinou pro stavební průmysl či výrobu nábytku. Méně kvalitní dřevo smrku je obrovským zdrojem pro výrobu celulózy a následně pro výrobu papíru. Nezanedbatelná je i jeho role v energetice, kde slouží k vytápění v domácnostech, ale hlavně se těžební zbytky využívají k výrobě energetické štěpky, která je spalována v některých teplárnách nebo elektrárnách.

Ale největší využití má smrk ve stavebnictví. A stále větší potenciál má ve výstavbě dřevěných domů, ať již se jedná o klasické srubové domy, nebo domy se sendvičovou konstrukcí. Naše firma je hrdým odběratelem této kvalitní suroviny z jesenických strání. Využití tohoto ekologického a plně obnovitelného materiálu v konstrukcích domů mimo jiné pomáhá snižovat CO2 stopu, kterou jako lidé zanecháváme.Jsme Vám
k dispozici

Kde nás najdete

DOMYRIO s.r.o.
třída Hrdinů 1288/55,
795 01 Rýmařov
MAPA

VÝROBA
DOMYRIO s.r.o.
třída Hrdinů 1288/55,
795 01 Rýmařov
MAPA

Domluvte si schůzku

Spojte se s námi

+420 604 255 555
info@domyrio.cz

všechny kontakty

Domluvte
si schůzku