DOMYRIO - montované domy, Krok za krokem, montované domy - DOMYRIO s.r.o.

Krok za krokem - postup výstavby montovaného domu s Domyrio

Na následujících řádcích vás seznámíme s průběhem stavby vašeho domu od prvotního impulsu přes projektovou dokumentaci, montáž domu až po jeho předávku. Po celou dobu stavby vám samozřejmě budeme plně k dispozici.

Výběr domu

Výběr domu

Jako první krok doporučujeme vybrat si z naší nabídky domů na webových stránkách. Číslo v názvu domu označuje počet metrů podlahové plochy, uděláte si tak snadno obrázek o velikosti domů v katalogové nabídce.

Zároveň se na stránkách můžete informovat o konstrukci a skladbě stěn. Naše firma používá difuzně uzavřený i otevřený systém stěny. Důležitou součástí naší obvodové konstrukce je šedý grafitový polystyren zvenku a instalační předstěna zevnitř.

Na našem webu najdete i standardní výbavu domu na klíč. Technologie samozřejmě rádi přizpůsobíme vašim představám.

Dům postavíme jak podle klientem upraveného typového projektu, tak i na bázi individuálního projektu klienta. Nebojte se nás oslovit s vaší vlastní studií, rádi vám na základě půdorysů a pohledů na dům a po specifikování vybavení vypracujeme přesnou kalkulaci.


Koupě pozemku a konzultace na stavebním úřadě

Koupě pozemku a konzultace na stavebním úřadě

Než koupíte pozemek, je dobré mít představu o typu domu, který chcete stavět. Ne každá lokalita je vhodná například ke stavbě vámi preferovaného bungalovu nebo se třeba na hezký, ale úzký pozemek nevejdete s domem a pro vás nezbytnou dvougaráží. Váš stavební záměr konzultujte na stavebním úřadě. Stačí donést typovou studii domu z našich webových stránek, a dostanete buď ústní, nebo písemné vyjádření ve formě územně-plánovací informace, že tento typ domu je možné na daném pozemku postavit. Zároveň se dozvíte, jestli je regulována výška domu, sklon střechy, orientace domu na pozemku či vzdálenost od uliční čáry.

Přítomnost sítí u pozemku a možnost se na ně napojit si zjistěte nejen u svého realitního agenta, ale na obci nebo na stavebním úřadě. Náklady na zasíťování někdy zdánlivě levný pozemek výrazně prodraží.

Jakmile budete mít alespoň zarezervovaný pozemek, začněte plánovat individuální úpravy dispozice domu. Bez zakoupené parcely neřešte třeba uspořádání ani velikost oken, nevíte, jestli povedou na sever či na jih a jestli budete mít výhled do krajiny nebo na sousedův plot. Každá individuální úprava domu je vždy závislá na parametrech pozemku.


Koupě pozemku a konzultace na stavebním úřadě

Návštěva vzorového domu, možnosti úprav

Zavolejte nám a domluvíme si termín návštěvy, máme mnoho schůzek a chceme si vyhradit čas pouze pro vás. Na vzorovém domě vám rádi ukážeme, jak vypadá realizace domu ve skutečnosti, společně probereme možnosti úprav vašeho domu a předběžně vás budeme informovat o cenách změn půdorysu a vybavení domu.

Náš stavební systém má mnoho variant vnitřní dispozice, materiálů a výbavy. Nemusíte se bát, že budete omezeni pouze typovým řešením. Co se týče vybavení domu, systému vytápění a jiných technických záležitostí, rádi vám poradíme.


Výše úvěru

Pro výběr domu a jeho vybavení si dopředu ujasněte, jaký je pro vás dostupný objem financí. Domluvte si schůzku s hypotečním poradcem a zjistěte přibližnou výši hypotéky, která se bude odvíjet od vašich příjmů a plánované doby splácení. Přičtením vlastních úspor, výnosu z prodeje bytu a dalších zdrojů vypočítáte celkovou částku, kterou jste schopni do stavby domu vložit. Nezapomeňte, že budete muset financovat i přípojky sítí, chodník, plot atd.

Pokud potřebujete vyřídit hypotéku, doporučujeme vám využít služeb našeho finančního poradce, který vás zastoupí, zcela zdarma za vás absolvuje kolečko po bankách a vybere hypoteční ústav, který vám nabídne nejnižší úrok, nulové poplatky a nejvyšší možnou výši úvěru. Naše rychlost výstavby, splátkový kalendář a systém kalkulace jsou unikátní a systému neznalý finanční poradce může způsobit, že se proces vyřizování úvěru zbytečně zpomalí, prodraží a zkomplikuje.


Studie domu a kalkulace

Nejprve s vámi vytvoříme budoucí dispozici vašeho domu. Také společně specifikujeme předběžné vybavení domu tak, aby následná kalkulace co nejvíce odpovídala budoucí ceně stavby.

O tom, zda s námi budete chtít stavět dům, se rozhodujete na základě položkové kalkulace, kterou vám dopředu zpracujeme. Dispozici domu a vybavení můžete samozřejmě i nadále upravovat, dokud nebude zcela dle vašich představ a finančních možností.


Rezervační smlouva

Když na základě studie domu a kalkulace usoudíte, že váš vysněný domov chcete vybudovat právě s námi, následuje podpis smlouvy o smlouvě budoucí. Touto smlouvou si rezervujete termín, v kterém se bude dům stavět, odsouhlasíte základní cenu domu, případné slevy a cenu projektové dokumentace ke stavebnímu povolení (ohlášení stavby).

Zároveň se zavazujete k termínu uvedenému ve smlouvě dodat stavební povolení a podepsat smlouvu o dílo. Toto si prosím pohlídejte!


Ukázka půdorysu

Projektová dokumentace domu

Před začátkem prací na projektu si odsouhlasíme studii domu. Teprve po vašem souhlasu se spustí práce na projektové dokumentaci.

Zároveň si už můžete vyřizovat další podklady ke stavebnímu řízení dle požadavků, které vám sdělili na stavebním odboru, například vyjádření jednotlivých správců sítí a souhlas s připojením (elektřina, plyn, voda, kanalizace splašková a dešťová), dále povolení k vjezdu na pozemek, souhlas majitelů okolních pozemků s vaším stavebním záměrem, radonový průzkum pozemku atd.


Žádost o stavební povolení

Po obdržení projektové dokumentace žádá klient o stavební povolení nebo souhlas s ohlášením stavby. Stavební úřad vás dopředu upozorní na podklady, které budete k vydání rozhodnutí potřebovat.

Na vyřízení stavebního povolení je možné najmout projekční firmu, která celý proces stavebního řízení zajistí za vás.


Specifikace koupelen a dlažeb

S odsouhlaseným půdorysem domu můžete kontaktovat koupelnové studio a začít řešit návrhy koupelen. Domluvte si termín schůzky s jejich specialistou na pobočce, kde máte zájem dělat specifikaci. Zdarma vám budou vypracovány vizualizace koupelen a kalkulace. Nezapomeňte vedle koupelen specifikovat i všechny ostatní místnosti, kde chcete mít dlažbu.

Doporučujeme řešit koupelnové studio co nejpozději, ideálně až po přidělení termínu finálních výběrů. Sortiment se často mění a mohlo by se stát, že budete muset výběry dělat znovu.


Specifikace koupelen a dlažeb

Specifikace kuchyňské linky

Ke konečné specifikaci od vás budeme potřebovat výkresy kuchyňské linky–elektro, vodu, odpady a půdorys. Jen tak jsme schopni zajistit přípravu pro budoucí montáž kuchyňské linky. Každá kuchyň se navrhuje jako originál v závislosti na dispozici, vybavení kuchyně a použitých materiálech. Rádi vám s dodávkou kuchyně pomůžeme.


Smlouva o dílo

Nejpozději v den uvedený v rezervační smlouvě je třeba podepsat smlouvu o dílo. Zde bude uveden termín odevzdání stavebního povolení a předpokládaný termín montáže. Pokud by později došlo ke zpoždění a případnému posunu některého termínu, vyřešíme tuto změnu dodatkem.

Součástí smlouvy o dílo je i podrobná kalkulace. Detailně se ve smlouvě řeší splátkový kalendář, záruky, základová deska, přípojky atd. Na základě uzavřené smlouvy o dílo firma garantuje oboustranně odsouhlasenou a podepsanou cenu po celou dobu až do stádia konečné realizace domu. Cena sjednaná ve smlouvě může být změněna pouze na základě toho, že zákazník požádá o změnu sjednaného rozsahu dodávky.


Finální výběry vybavení

Při specifikaci si u nás vybíráte konkrétní materiály do vašeho domu. Nezapomeňte donést schéma kuchyňské linky a uzavřít specifikaci koupelen.

Dobře si dopředu rozmyslete budoucí dispozici nábytku, má to vliv mimo jiné na umístění zásuvek, světel, topných těles apod.

Vybíráte například podlahové krytiny, střešní krytinu, barvu fasády a venkovních dřevěných prvků, přesné umístění a počet zásuvek, vypínačů, vývodů světel a antény, garážová vrata, stínicí prvky, vstupní dveře, alarm, hromosvod, centrální vysavač apod.


Základová deska

Spodní stavba

Pokud budete chtít kompletní dodávku domu bez jakýchkoli starostí, rádi vám dodáme i základovou desku, přípojky inženýrských sítí, zateplení soklu, terénní úpravy a další.

Přípojky k domu se budují většinou až po výstavbě základové desky. Součástí dodávky desky již jsou vodorovné rozvody kanalizace a chráničky pro protažení vody a elektřiny.


Výstavba domu

Po dobu montáže domu zajistí klient dodávku vody a elektřiny, pro výstavbu základové desky přípojky ještě nejsou třeba. Pro samotnou výstavbu domu je nutné, aby k pozemku dojel jeřáb a kamion, po dobu montáže stojí na zpevněné ploše pozemku nebo často na příjezdové komunikaci. Pokud přístup neumožňuje vjezd kamionu, musí se stavební díly za příplatek překládat na menší auta.

Samotná montáž domu na klíč na hotovou základovou desku je dokončena vždy do několika měsíců. Poté se můžete hned nastěhovat, naše stavba je realizována převážně suchým systémem výstavby a nemusí zdlouhavě vysychat.

Montáž domu probíhá celoročně, nezastaví nás ani mráz. Jediný rozdíl je ve finální barevné úpravě fasády, ta se dodělává až na jaře.


Pojištění domu a kolaudace

Po dobu výstavby si zajišťujeme pojištění domu a jeho ostrahu. Před předávkou domu doporučujeme sjednat pojistku v rozsahu dle uvážení klienta a požadavku hypoteční banky. Při předávce obdržíte výkresy skutečného provedení domu, certifikáty, záruční listy, návody, kopie stavebního deníku apod., které budete potřebovat pro kolaudaci domu.

Kolaudaci, pokud bude stavebním úřadem vyžadována, si zajišťuje klient.Domluvte
si schůzku