DOMYRIO - montované domy, Jak se s dřevostavbou připravit na jaro | DOMYRIO - montované domy

Jak se s dřevostavbou připravit na jaro

Aby si vaše dřevostavba udržela kondičku po celý rok, je třeba jí poskytnout dostatek pravidelné péče. Zejména po náročné zimě se hodí dopřát jí osvěžující kůru a dohlédnout na to, aby nevyšla z formy. Váš dům ze dřeva totiž žije s vámi a vy s ním. Pomáháte si navzájem. Na co se při přípravě domu na novou sezónu zaměřit? A čemu věnovat zvláště pečlivou pozornost?

Jak se s dřevostavbou připravit na jaro

Po zimě přichází jaro

I když jsou kvalitní dřevostaby od společnosti DOMYRIO stavěné tak, aby poskytovaly optimální komfort a plnily všechny své funkce za jakýchkoli okolností a za všech povětrnostních podmínek, představují pro ně zimní měsíce nemalou zátěž, stejně jako pro jakoukoli jinou stavbu.

Silné mrazy, střídání teplot, zvýšená vlhkost či zátěž sněhu – to vše jsou aspekty, které se v našich klimatických podmínkách promítají do stavu budovy. Výhodou dřeva jako stavebního materiálu jsou ovšem jeho přirozené vlastnosti, které se s klimatickým koloběhem dokáží spolehlivě vypořádat.

 

Dřevostavba rozhodně nepotřebuje o nic větší péči než jiný typ stavby. Přesto je nezbytné po náročné zimě zkontrolovat všechny klíčové části domu – a to od střechy až na zem. Prevence se v tomto případě totiž mnohonásobně vyplatí.

Naše výroba

 

Na co po zimě nezapomenout

Pečlivou a pravidelnou jarní kontrolou domu můžete spolehlivě předcházet mnoha případným budoucím problémům. Při základní prohlídce po každé zimě byste proto měli pečlivě prohlédnout a zkontrolovat především:

  • střechu, zda nedošlo k poškození střešní krytiny či oplechování, například z důvodu silné sněhové nadílky,
  • okapy a ujistit se, že nejsou mechanicky ucpané spadaným listím či jinými předměty (například mrtvými ptáky), ani zkorodované či popraskané, aby vás nepřekvapily jarní deště,
  • rozvody a instalace, neboť působením mrazu a změnami teplot může dojít k jejich přerušení či poškození trubek,
  • plynový kotel, komín i krb, které v zimním období bývají více namáhané než po zbytek roku, samozřejmostí by přitom měla být rovněž povinná revize komína autorizovaným kominíkem,
  • všechny stěny zevnitř i zvenku, zda se nikde neobjevují stopy po vlhkosti, které by do budoucna mohly představovat riziko pro konstrukční systémy,
  • parapety a okenní rámy, zda nejsou mechanicky narušeny jejich ideální těsnící vlastnosti.

Pokud byste náhodou narazili na jakýkoli problém, je dobré jej okamžitě začít řešit, abyste zbytečně svému domu ani sobě nekomplikovali život. Ideálním řešením je obrátit se na profesionály v oboru dřevostaveb, kteří si budou vědět rady.

Prohlédnout katalog

 Easy 99 Easy 99

Easy 99

Užitná plocha: 99 m2 (5+kk)
Cena od: 2.442.500 Kč

DetailyTen se mi líbí
City 121 City 121

City 121

Užitná plocha: 121.8 m2 (5+kk)
Cena od: 3.385.000 Kč

DetailyTen se mi líbí
Country 132 Country 132

Country 132

Užitná plocha: 132 m2 (5+kk)
Cena od: 0 Kč

DetailyTen se mi líbí

Po zimě každý dům prokoukne

Péči a pozornost byste měli věnovat také exteriérům svého domu – ať už se jedná o terasu, balkón, okenice či vnější sloupky a trámy, nebo o zahradu, ploty, pergolu a další zahradní vybavení. Pozornost si zaslouží rovněž dřevěné venkovní podlahy a zábradlí.

U domů, které prožily již více zim, proto zvažte, zda není vhodný čas na obnovu nátěrů a lazur dřevěných materiálů. Díky novým nátěrům dřevo nejen prokoukne, ale také je ochráníte na další období před působením přírodních živlů. Po zimě je vhodné také zvolna začít s přípravami zahradního bazénu na novou sezónu – od kontroly dna a stěn bazénu, přes revizi filtračního zařízení, až po jeho pečlivé vyčištění a napuštění, jakmile to jarní počasí umožní.

Rozsah dodávky

Dobře udržovaná dřevostavba

Není žádným tajemstvím, že o dům se jeho majitelé musejí řádně starat. Žádný dům totiž není zcela bezúdržbový. Nicméně s poctivě postavenou dřevostavbou z kvalitního materiálu budete mít o poznání méně starostí a pokud jí věnujete každoroční jarní omlazující kůru, dočkáte se společně ve zdraví a dobré kondici požehnaného věku. Vy i vaše dřevostavba.Jsme Vám
k dispozici

Kde nás najdete

DOMYRIO s.r.o.
třída Hrdinů 1288/55,
795 01 Rýmařov

IČ:03565394
DIČ: CZ03565394

MAPA

Domluvte si schůzku

Spojte se s námi

+420 604 255 555
info@domyrio.cz

všechny kontakty

Kontaktujte
nás